Górskie wędrówki dodają sił

www.auraled.pl

Było o morzu i jego zdrowotnych zaletach – teraz góry. Są piękne, majestatyczne, ale potrafią być również groźne. Z punktu widzenia naszej kondycji oraz długowieczności trzeba odwołać się do wielkich atutów górskiego klimatu. Wiele osób, które narzekają na dolegliwości sercowe czy krążeniowe relacjonuje, że w czasie pobytu w górach czują wyraźną poprawę. Wędrówki szlakami turystycznymi zapewniają nam porcję bezcennego ruchu, ale na tym przecież nie koniec.

Powietrze w górach jest bardzo czyste, inaczej rozkłada się ciśnienie atmosferyczne. To wszystko ma wpływ na nasze organizmy. Jeśli ktoś pokochał góry i właśnie w nich odbywa swoje urlopowe wojaże, to na pewno przyniesie to zasadnicze korzyści dla jego zdrowia. Chyba w najlepszej sytuacji są ci, którzy w górach mieszkają. Na co dzień oddychają pełną piersią i mogą chłonąć wszystkie atuty wspaniałego, górskiego mikroklimatu.

Nie bez powodu właśnie w tych rejonach funkcjonują popularne ośrodki sanatoryjne, w których osoby starsze mogą nabierać sił do dalszego funkcjonowania.

http://wakcynologia.net.pl/uklad-odpornosciowy/