Jak zaoszczędzić na ślubie i weselu?

www.elastyczni.com.pl

Dzień ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych dni w życiu zakochanych. Wydatki na organizację tej szczególnej ceremonii są ogromne. W nawet małej miejscowości trzeba liczyć się z faktem, że uroczystość pochłonie minimum 20-30 tysięcy złotych, jeśli organizujemy przyjęcie dla około 100 gości. Jak w niemalże każdym aspekcie życia, na ślubie i weselu również można zaoszczędzić. I nie mowa tutaj o odmawianiu sobie wymarzonych przyjemności i atrakcji. Wystarczy czas, pomysł i pomoc najbliższych osób. @Jakie są sposoby na oszczędzanie w tym temacie? Oto kilka praktycznych i skutecznych pomysłów:

  • Organizacja przyjęcia weselnego to największy wydatek.

    Jak powszechnie wiadomo, sale weselne liczą sobie koszty za tzw. ,,talerzyk’’. Oznacza to, że za każdego dorosłego gościa lub dziecko na przyjęciu, para młoda ponosi odpowiednio dużą kwotę. Cena za jednego gościa wacha się od 120 do nawet 400 złotych. Różnice te są przede wszystkim zależne od standardu sal weselnych, jakości obsługi, czy jedzenia. Trzeba liczyć się dodatkowo z zależnością, że w większych miastach zawsze będzie drożej, ze względu na popularność wesel w dzisiejszym świecie, ale i dużą konkurencyjność w branży. Reasumując ogromne koszty organizacji samego wesela, które w istocie pochłania minimum połowę całego budżetu, należy ograniczyć liczbę zaproszonych gości.

    Mowa tu o zapraszaniu jedynie tych osób, które są nam najbliższe (wśród rodziny i znajomych). Nie trzeba zapraszać wszystkich, zwłaszcza ciotek i wujków, z którymi zupełnie nie mamy kontaktu;

  • Ciekawym i coraz częściej stosowanym sposobem, dzięki któremu można oszczędzić, jest organizacja ślubu w innym dniu niż w sobotę. Jak wiadomo, sobota jest najbardziej chwytliwym i popularnym dniem. Nie ma jednak żadnej przyczyny, która nie pozwalałaby na wyprawienie przyjęcia w piątek. Co prawda jest to dzień postny, ale nie jest to żaden problem i śmiało można świętować w ten dzień ze swoimi gośćmi. Ceny za ,,talerzyk’’ w innych dniach tygodniach mogą zmniejszyć się nawet o 20%!;
  • Organizacja ślubu i wesela wiąże się z przystrojeniem kościoła i sali weselnej. Dziś coraz więcej osób decyduje się na samodzielny wystrój, dzięki czemu można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.

    Oczywiście trzeba podjąć się zadania znacznie wcześniej, ale przygotowywanie dekoracji wraz z najbliższymi może być niezłą zabawą, zapamiętaną na lata.

.