Jakie głośniki wybrać do zastosowania w domu?

www.stnicholaseklutna.org

Niezależnie od tego, czy planujemy stworzyć kino domowe, oglądamy filmy na komputerze, czy też lubimy słuchać muzyki w dobrej jakości, zakup głośników często bywa mozolnym procesem. Ponieważ do wyboru mamy tak wiele przeróżnych modeli i producentów, wybranie takich, które będą nam odpowiadać, nie jest wcale prostym zadaniem. Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie nowego zestawu głośników? Specjalnie zaprojektowane głośniki do kina domowego w nowej niższej cenie używane w domu mają szereg zastosowań. Możemy zbudować na ich podstawie całe kino domowe (oczywiście, jeśli posiadamy także wysokiej jakości telewizor). Jeśli jesteśmy melomanami, to taki zestaw głośników będzie nam niezbędny do słuchania muzyki.

Wiele osób lubi także wykorzystywać głośniki do innych rozrywek, np. grania w gry komputerowe. Głośniki posiadają jednak pewne parametry, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem zestawu. Pierwszym z tych parametrów jest rodzaj głośników. Mamy tutaj do wyboru głośniki pasywne, do których niezbędne jest zakupienie wzmacniacza, a także głośniki aktywne, które posiadają wbudowany wzmacniacz i nie wymagają zakupu dodatkowego sprzętu, abyśmy mogli w pełni cieszyć się ich użytkowaniem.

Istotna jest także konfiguracja głośników. Do najpopularniejszych należą konfiguracje 2.1 i 5.1. Głośniki 2.

1 posiadają subwoofer oraz dwie satelity. 5.1 z kolei posiadają 5 satelitów i jeden subwoofer. Wersja z 5 satelitami sprawdza się idealnie w dużych pomieszczeniach i będzie świetnym dodatkiem do naszego kina domowego. Jeśli odpowiednio rozplanujemy rozmieszczenie sprzętu, będziemy mieli wrażenie, że znajdujemy się w sali kinowej, ponieważ dźwięk będzie do nas dochodził z każdej strony.

W przypadku gier komputerowych (i jeśli mamy mały budżet) idealne będą głośniki 2.1, ale zestaw 5.1 także ma swój urok, zwłaszcza w przypadku słuchania muzyki z wysokiej jakości nagrań. Ważną kwestią jest pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości, jaki generuje zestaw. Duże pasmo przenoszenia pozwala na odtworzenie niskich i wysokich częstotliwości.

http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/481-nowy-rysiek-widzi-misie-i-slupki-kilometrazowe