Kilka metod stosowanych w medycynie naturalnej

Ludzie od lat nauczeni są kierowania swoich najmniejszych dolegliwości od razu z lekarzem specjalistą, bądź chociażby z rodzinnym. Nasze babcie i prababcie nie miały jednak takiej możliwości i korzystali z innych sposobów. W jaki sposób? Otóż istniało wiele niestandardowych pomysłów, które w istocie działały. Dziś medycyna naturalna to odłam medycyny, z którym spierają się jednak lekarze/zwolennicy medycyny tradycyjnej. Powodów jest wiele, a głównym brak dokładnych badań i wskazania wyraźnie pozytywnych skutków. Nie mniej jednak warto zdawać sobie sprawę, że leczenie alternatywne istnieje i ma bardzo wielu przedstawicieli i osób, które z tych dogodności korzystają. Oto jedynie niektóre metody, które współcześnie zaliczają się do medycyny naturalnej:

  • Ziołolecznictwo to chyba najpopularniejsza podkategoria wyżej wymienionej medycyny. Do dziś niemalże wszyscy korzystają z dobrodziejstw rumianku, mięty, czy pokrzywy. Zioła leczą wiele dolegliwości, a szczególnie często korzystają z nich chociażby sportowcy.

    Powodów jest wiele, a rodzajów bólów na które odpowiadają jeszcze więcej. Wystarczy wspomnieć przykładowo o miejscowych zapaleniach, infekcjach, czy też bólach. Zanim bezmyślnie sięgniemy po chemiczne, naszpikowane tabletki przeciwbólowe – warto zastanowić się nad ziołami. Niektóre z nich mają właściwości, które wzmacniają działanie ostatecznych leków;

  • Akupunktura to kolejna metoda stosowana w leczeniu alternatywnym. Niemylnie kojarzona z wbijaniem igieł. Rzecz w tym, że te igły muszą być wbite w odpowiedni sposób, w odpowiednie miejsca, o odpowiednim nasileniu. Praktyka ta swoje zalążki odnajduje w Chinach, a ma za zadanie pobudzić energię w organizmie i ciele pacjenta. Co ciekawe, prawidłowo przeprowadzona akupunktura jest także w stanie zapobiegać bólom, a nawet przyspieszać zrastanie się kości;
  • Masaż to metoda, którą ciężko przypasować do medycyny. Nie mniej jednak jest świetnym rozwiązaniem ku rozluźnieniu mięśni, czy chociażby rozszerzeniu naczyń krwionośnych.

.

szczepienia