Najpopularniejsze teleturnieje

Teleturnieje od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród telewidzów. Są programami rozrywkowymi, które jednocześnie odprężają, ale także niejednokrotnie „zmuszają” umysł oglądającego do myślenia  – łączą w sobie elementy przyjemnego z pożytecznym. Stąd ich niebywała popularność.

Niesłabnącą popularnością cieszy się teleturniej telewizji publicznej „Jaka to melodia”, który jest bardzo chętnie oglądany przez telewidzów, w różnych grupach wiekowych. Jego popularność nie spada, ponieważ w każdym odcinku, widz ma możliwość oglądania czegoś zupełnie nowego i zaskakującego. Wysoką oglądalność ma również teleturniej „Jeden z dziesięciu”, zaskakujący swoich uczestników i telewidzów, niekiedy bardzo skomplikowanymi pytaniami.

Kolejnym bardzo popularnym teleturniejem telewizji publicznej jest „Familiada” emitowana w każde niedzielne popołudnie. Telewizja publiczna jest bez wątpienia liderem w emisji teleturniejów. Ten typ programów nie przyjął się tak bardzo w telewizji komercyjnej.

Współcześnie, zarówno TVN jak i Polsat, nie mają do zaoferowania telewidzom teleturniejów, które cieszyłyby się wysoką oglądalnością.

https://letsing.pl/artysci/kasia-popowska