Okulistyka – dlaczego warto nosić okulary

www.27ulica.pl

Bycie okularnikiem nie zawsze cieszyło się uznaniem otoczenia. Bywały czasy, w których był to powód ogromnych kompleksów i wstydu. Nadal zdarza się, że dzieci wyśmiewają rówieśników mających słabszy wzrok i noszących na nosie okulary. Aby wyleczyć lub polepszyć stan wzroku noszenie odpowiednich szkieł jest bezwzględnie wskazane. Współczesna okulistyka umożliwia obecnie także korzystanie z soczewek, których używanie zwalnia z obowiązku posiadania okularów. Jednakże wiąże się to z odpowiednią pielęgnacją, na którą nie każdy znajduje czas i cierpliwość.

Istnieje kilka powodów poza zdrowotnymi właściwościami, dla których warto wkładać na nos okulary. Zapoznasz się z nimi czytając poniższy artykuł.

Noś okulary! Przekonaj się, dlaczego…

Zalecenia okulisty w ramach terapii mogą pomóc uratować wzrok. Zdrowie powinno zaliczać się do powodów motywujących pacjentki i pacjentów do noszenia okularów. Jednakże nie zawsze tak jest. Większą rolę często odgrywa moda.

Niestety nie zawsze wpływa ona korzystnie na schorzenia… Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat noszenie na nosie dodatkowej pary oczu cieszy się sporym uznaniem w społeczeństwie i trendach modowych. Wiele osób bez wizyty u okulisty wkładało okulaty, które w żaden sposób nie poprawiały ani nie pogarszały jakości wzroku. Te atrapy po prostu dodawały stylu. Producenci wykorzystując ten modowy trend i zajmując się na co dzień okulistyką, wypuścili na rynek sporo ciekawych, kolorowych ramek do okularów. Były one produkowane w różnych wielkościach, od wąskich po bardzo szerokie. Oferowano też szeroki wybór kształtów, od klasycznych okrągłych, przez kwadratowe po ramki przypominające kocie oczy.

Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem konsumentów – zarówno chorujących jak i całkowicie zdrowych. Kolejnym motywatorem do noszenia na okularów są utrwalone w mentalności stereotypy. Okazuje się, że ludzie noszący na nosie szkła uchodzą za osoby inteligentniejsze. Mądrość jest wartością wysoko cenioną w wielu kręgach społecznych, co przyczynia się również do popularyzacji trendu bycia okularnikiem. Lubimy często stwarzać pozory, a uchodzenie za kogoś mądrego łechce nasze narcystyczne ego. Obecność szkieł powoduje także wzrost profesjonalizmu wizerunku.

Zdarza się, że osoby pracujące z wieloma ważnymi klientami specjalnie ubierają okulary w celu wywarcia pszego pierwszego wrażenia. Profesjonalistom  szybciej ufamy, co ma ogromne znaczenie w bardzo dużej liczbie branż. Spora liczba kobiet zakłada je również z całkowicie innych pobudek. Wielu mężczyzn jest zadania, iż dama w okularach na nosie jest znacznie bardziej atrakcyjna niż bez nich. Dlatego tak chętnie ubierają je samotne panny poszukujące partnerów. Wychodzą z założenia, że atrybut w postaci okularów uczyni je interesującymi i zagwarantuje odnalezienie drugiej połówki.

https://eretina.pl/