Regularne badania – dłuższe życie

http://usi-med.pl/

Co jest najważniejsze, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie i być zawsze raczonym pozytywną diagnozą? Kluczem jest regularność wizyt u lekarza, zwłaszcza tych specjalności, które mają strategiczne znaczenie. Dlatego kobiety powinny systematycznie odwiedzać ginekologa, a panom nie zaszkodzi przeprosić się z urologiem – choć lęk przed nim paraliżuje miliony mężczyzn na całym świecie. Jeśli wiemy, że określone choroby występowały w naszej rodzinie często i od pokoleń, to musimy się bardzo pilnować.

Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że znajdujemy się w grupie podwyższonego ryzyka. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów, których występowanie bywa uwarunkowane genetycznie. Stąd regularne wizyty u onkologa powinny wejść takim ludziom w nawyk.

Pamiętajmy bowiem, że wcześnie wykryte zmiany nowotworowe są w pełni uleczalne, ale moment diagnozy jest tu szalenie istotny. Jeśli zatem zależy nam na długowieczności, przeprośmy się z lekarzami i nie unikajmy wizyt u specjalistów. Oni są po to, aby nam pomóc, więc zaufajmy im.