Teleturnieje

Teleturnieje, obok programów talent show i relity show, są rodzajem programów rozrywkowych. Jeszcze kilka lat temu cieszyły się znacznie większą popularnością, jednak wciąż nie słabnie ich rola, jaką odgrywają w relaksowaniu i odprężaniu odbiorców.

Teleturniej to program rozrywkowy, w którym biorą udział osoby, jakie zgłosiły swoją kandydaturę uczestnictwa w programie i przeszły kolejne etapy eliminacji. Z reguły, uczestnicy rywalizują o wysokie nagrody pieniężne lub rzeczowe, określone w regulaminie teleturnieju.

Głównym celem teleturniejów jest rywalizacja, która ma doprowadzić najlepszego zawodnika do zwycięstwa. Często tej walce towarzyszą emocje, „potknięcia”, czy żarty, które są dodatkowym wzmocnieniem odbioru programu.

Dużą popularnością cieszą się zarówno teleturnieje sprawnościowe, jak i te, w których zawodnicy muszą wykazać się jakąś konkretną wiedzą np. muzyczną.

Odbiorców przed telewizory przyciągają zmagania indywidualne, jak i drużynowe uczestników. Większą popularnością cieszą się jednak teleturnieje indywidualne, przez co jest ich zdecydowanie więcej.

karaoke piosenki www.wydawnictwopuls.pl