Warto zadbać o kontakt z kulturą

www.chorobyswiata.com.pl

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele może nam dać kontakt z kulturą, zwłaszcza jeśli będziemy tutaj wybierać wartościowe propozycje, takie które mogą wnieść do naszego życia coś nowego, które mogą nas zainspirować do nowych przemyśleń czy może nawet zrobienia czegoś szalonego, o co wcześniej się nie podejrzewaliśmy. Jednak żeby tak było, żebyśmy byli zmuszani do przemyślenia naszego życia, musimy mieć ten kontakt z kulturą zapewniony. Dlatego właśnie warto tego pilnować, a jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy również zrobić wszystko co w naszej mocy, aby i nasze dzieci od najmłodszych lat, miały zapewniony kontakt z kulturą.

Coś tylko dla nas?

Może się okazać, że będziemy chcieli mieć taki kontakt z kulturą, który będzie nastawiony na dorosłych. Wówczas warto pomyśleć o operze, teatrze, filharmonii, jakimś koncercie, albo znaleźć dobry film, który powstał właśnie z myślą o dojrzalszych widzach. Wtedy będzie istniała największa szansa na to, że ten kontakt z kulturą zmusi nas do myślenia, do przeanalizowania naszego życia.

Dlatego też warto przynajmniej od czasu do czasu wybierać takie propozycje kulturalne, abyśmy mieli pewność, że będziemy się cały czas rozwijać, że nie zatrzymamy się na tym naszym małym świecie i nie będziemy żyć tylko i wyłącznie tym, co się w nim dzieje. Czasami naprawdę nie potrzeba wiele, aby zacząć analizować własne życie, zwłaszcza jeśli wybierzemy taką propozycję kulturalną, która też pomoże nam na to nasze życie spojrzeć z trochę innej perspektywy.

Coś dla dzieci?

Oczywiście ciężko oczekiwać, że wybierając książkę dla dzieci, film albo sztukę teatralną, my jako dorośli przeżyjemy wstrząs. Jednak warto pamiętać, że kultura lubi nas zaskakiwać i może się okazać, że nawet takie programy przygotowane z myślą o młodszym widzu, mogą nami w jakiś sposób wstrząsnąć. Zwłaszcza jeśli nie boimy się zabierać dzieci na wydarzenia kulturalne, podczas których przedstawiane są trudne zagadnienia, oczywiście formą przekazu dopasowane do najmłodszych uczestników. Może się wówczas okazać, że nawet my dorośli, dzięki takim spotkaniom zaczniemy inaczej patrzeć na wiele rzeczy.

Poza tym, nawet jeśli okaże się, że dziecięca sztuka nas nie porusza, to będziemy mogli spędzić czas z naszymi pociechami, a to zaprocentuje w przyszłości. Tak jak na dobre wyjdzie naszemu dziecku to, że już od najmłodszych lat będzie miało kontakt ze sztuką i pokarzemy mu, że kultura nie musi być nudna i może mieć nam naprawdę wiele do zaproponowania. W ferworze codziennych obowiązków może się zdarzyć, że zapomnimy jak wiele do zaproponowania ma nam kultura i na jak wielu płaszczyznach możemy się z nią spotkać. Dlatego też, warto czasami zwolnić, sięgnąć po dobrą książkę, wybrać się na ciekawy film, udać się na sztukę teatralną. Takie wyjścia nie muszą zdarzać się często, ale ważne, żeby dochodziło do nich systematycznie. Wówczas cały czas będziemy na bieżąco z tym co jest nam tutaj oferowane i będziemy mogli też dostrzec zmiany, jakie niejednokrotnie się w sztuce pojawiają.

https://strefaplastyka.pl/ Wypełniacz mineralny Kwarcowy