Wspólne zabawy – przepustka do przyszłości

www.cebulane.pl

Nie ma chyba nic lepszego dla dziecka niż zabawa. Ten wspaniały, beztroski czas przynosi wiele radości i zadowolenia. Jednak, gdy zabawa jest wspólnym spędzeniem czasu z rodzicami to dostarcza wszelkich potrzebnych dziecku bodźców. Dlatego tak bardzo istotną sprawą jest, aby jak najwięcej czasu poświęcać swoim pociechom.

Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o te najmłodsze dzieciaki, ale również młodzież, która bardzo potrzebuje wsparcia, zrozumienia i kontaktu z bliskimi. Jeżeli od najmłodszych lat będziemy w pełni wartościowymi rodzicami, to w przyszłości możemy liczyć na bardzo dobry kontakt z dziećmi, a to, że jedziemy razem na wakacje, do kina, czy w jakiekolwiek inne miejsce nie będzie nikogo dziwić. Właśnie, dlatego tak mało dzieci spędza czas z mamą czy tatą. Ile słyszy się o złej młodzieży.

Apel rodziców, że nie mają siły oraz nie wiedzą jak rozmawiać ze swoim dzieckiem. Moim zdaniem to wszystko jest winą nie dzieci, ale rodziców, którzy sobie na to sami zapracowali. Jeżeli czterolatek zostaje posadzony przed kanapą, włącza mu się kanał z bajkami, a samemu robi się coś zupełnie innego, to nie oczekujmy, że to dziecko, gdy będzie miało piętnaście lat będzie chciało pograć z nami w piłkę, a tym bardziej opowiedzieć nam o swoich problemach, czy uczuciach. Jeżeli od najmłodszych lat było pozostawione samo sobie, będzie tak już zawsze.

Dlatego warto, chociaż w sobotę skorzystać z dostępnych rozrywek dla całej rodziny.

El Pueblo trambambula