Wybieramy zespół na wesele – porady

Wesele bez odpowiedniego zespołu może się nie udać. Z pewnością chodzi tu o fakt, że goście nie będą zadowoleni, a w końcu parze młodej zależy, aby w ten wyjątkowy wieczór wszyscy dobrze się bawili. Dobry zespół potrafi zbudować niepowtarzalny nastrój wydarzenia, sprawić, że goście będą mogli oddać się danej chwili i zapomnieć o obowiązkach i problemach dnia codziennego. Wybór zespołu weselnego jest zmorą wielu par. Na rynku jest tak wiele ofert i propozycji, że ciężko zdecydować się na ten jeden, konkretny. Dla wszystkich, którzy stoją przed dylematem wyboru zespołu muzycznego, przygotowaliśmy praktyczną check-listę.

Dzięki niej, będziecie pewni, że sprawdziliście wszystko dokładnie, a wasz wybór jest przemyślany:

  • Nie da się rozpocząć rozglądania za odpowiednią kapelą weselną bez ustalenia możliwości finansowych. Jak wiadomo, rynek ślubów jest dziś tak rozbudowany, że widełki ofert cenowych bardzo się od siebie różnią. Pierwszą rzeczą o której trzeba więc pomyśleć jest cena wynajęcia zespołu muzycznego. Nie można jednak zapominać o ilości osób w zespole, za które trzeba dodatkowo zapłacić (wynajmując dla nich miejsca na sali weselnej). Ilość osób nie zawsze idzie w parze z jakością wykonu. Konieczne jest sprawdzanie propozycji muzycznych przez zespół.

    Czasem mniejsze, bardziej kameralne zespoły mogą pochwalić się większymi umiejętnościami. Końcowa zasada jest jednak prosta. Nie wynajmuje się najtańszych zespołów, ponieważ z jakiegoś powodu się nie cenią i z pewnością nie zadowolą waszych gości. Nie popadajmy jednak w skrajność. Najdroższe zespoły też mogą nie sprostać waszym wymaganiom. Porada to: sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać;

  • Dokonując wyboru zespołu weselnego, warto zwrócić uwagę na doświadczenie, którym mogą się pochwalić.

    Im więcej wesel odwiedzili, tym większe prawdopodobieństwo, że i na waszym weselu dadzą z siebie wszystko. Należy pamiętać, że rolą zespołu jest nie tylko wykonywanie kolejnych piosenek, ale także prowadzenie całej uroczystości. Pamiętajmy o zabawach weselnych, oczepinach i innych ważnych punktach, bez których wesele nie będzie udane;

  • Tak jak zostało wspomniane, zespół prowadzi oczepiny. Współcześnie, ten czas wesela może przybierać bardzo rozmaite formy. Ważne jest, by odpowiednio wcześniej uzgodnić wszystkie zabawy oczepinowe, ponieważ nie zawsze te, które proponowane są przez zespół, będą odpowiednie dla naszych gości. Dziś bardzo często przybierają wulgarne formy, które potrafią nawet ośmieszyć uczestników wydarzenia.

    Zastanówmy się więc, czy chcemy, aby w tak wyjątkowy dzień się ktoś pogniewał? Pamiętajmy, że nie na co dzień rodzina spotyka się w tak licznym gronie i jest to uroczystość o szczególnym charakterze.

.

Konsultantka weselna Poznań