Marki aut z USA w popkulturze

Punkty styczne pomiędzy światem motoryzacji a popkulturą są liczniejsze niż się wydaje. Mają one wiele wspólnego z marketingiem, o czym już była mowa we wcześniejszych wpisach, ale czasami to po prostu naturalne zestawienia wynikające z amerykańskiej mentalności.

Musimy bowiem pamiętać, że mieszkańcy USA są bardzo dumni z tego, kim są. Są też dumni ze swojego dorobku w wymiarze kulturalnym i gospodarczym, nawet jeśli reszta świata nie zawsze ich rozumie.

To, że w wielu klasycznych filmach z Hollywood są eksponowane konkretne auta nie jest zaskoczeniem. Chyba każdy Amerykanin bez problemu rozpozna na ekranie cadillaca, chryslera czy pontiaka.

To marki rdzennie amerykańskie, które wrosły w tamtejszą świadomość. Są tak charakterystyczne, że nie trzeba w ogóle eksponować logo, by każdy wiedział, na co patrzy.

Auta są zatem częścią tamtejszego krajobrazu ulicznego i można je śmiało pokazać bez wiązania się z producentem umową. Typowy design pojazdów z USA jest niejako elementem miejscowej kultury, która stoi ponad marketingiem.

https://karandeli.pl/ https://strefaplastyka.pl/